format

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Català
[modifica]

Verb[modifica]

for·mat ‎(infinitiu formar)

  1. participi masculí singular del verb formar

for·mat ‎(infinitiu formatar)

  1. (balear, alguerès) primera persona del singular (jo) del present d'indicatiu de formatar


Anglès
[modifica]

  • Pronúncia: /ˈfɔː(ɹ).mæt/
    àudio (EUA)

Nom[modifica]

format ‎(plural formats)

  1. format

Vegeu també[modifica]

  • format. Diccionaris en Línia. TERMCAT, Centre de Terminologia. [Consulta: 12 febrer 2015].


Francès
[modifica]

Nom[modifica]

format m. ‎(plural formats)

  1. format

Vegeu també[modifica]

  • format. Diccionaris en Línia. TERMCAT, Centre de Terminologia. [Consulta: 12 febrer 2015].