habilit

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Català
[modifica]

  • Pronúncia(i): oriental /ə.βiˈɫit/, occidental /a.βiˈɫit/
  • Rimes: -it

Verb[modifica]

ha·bi·lit

  1. primera persona del singular (jo) del present d'indicatiu de habilitar
    Forma amb desinència zero baleàrica i algueresa: [jo] habilito, habilite, habilit o habiliti.
  2. primera persona del singular (jo) del present de subjuntiu del verb habilitar
    [Que jo] habilit, forma antiga per [que jo] habiliti o habilite.
  3. tercera persona del singular (ell, ella, vostè) del present de subjuntiu del verb habilitar
    [Que ell/ella/vostè] habilit, forma antiga per [que ell/ella/vostè] habiliti o habilite.