Plantilla:gl-nom/ús

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca
Aquesta és una subpàgina auxiliar per a Plantilla:gl-nom
Vegeu aquesta pàgina pel codi de la plantilla

Té la informació d'ús, les categories, els enllaços interwiki i qualsevol altre contingut que no forma part essencial de la plantilla.

Plantilla per mostrar el lema flexionat de substantius en gallec. Inclou la forma en plural generada en la majoria de casos i la Categoria:Substantius en gallec. Per a les entrades de les formes flexionades vegeu {{gl-nom-forma}}.

Paràmetres:

  • 1 (necessari, primer paràmetre sense nom): gènere. Valors acceptats:
    • m, f, mf: masculí, femení, masculí i femení
    • m-i, f-i, mf-i: plural invariable
    • m-p, f-p, mf-p: pluralia tantum, forma plural amb valor també de singular
    • m-s, f-s, mf-s: només en singular, o normalment en singular si també té el paràmetre p=.
    • m-?, f-?, mf-?: sense plural conegut.
  • p= (opcional): plural, si és diferent al generat, no regular o irregular no previst. És incompatible amb el valor ? del primer paràmetre.
  • p2= (opcional): segon plural
  • f= (opcional): forma en femení, si existeix.
  • lema= (opcional): per mostrar un lema diferent.
  • cat= (opcional): categoria addicional a afegir
  • pagename= (opcional): per mostrar una pàgina diferent al títol, per exemple en demostracions o proves.

La plantilla va en una línia després de la secció de categoria lèxica i abans de les accepcions o en aquest cas la traducció.

El codi està desenvolupat amb Lua a Mòdul:gl-lema. Genera les etiquetes necessàries per a l'edició accelerada de formes flexionades.