Plantilla:gl-nom

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca

gl-nom ?

Template-info.svg Informació de la plantilla [mostra] [modifica]


Plantilla per mostrar el lema flexionat de substantius en gallec. Inclou la forma en plural generada en la majoria de casos i la Categoria:Substantius en gallec. Per a les entrades de les formes flexionades vegeu {{gl-nom-forma}}.

Paràmetres:

  • 1 (necessari, primer paràmetre sense nom): gènere. Valors acceptats:
    • m, f, mf: masculí, femení, masculí i femení
    • m-i, f-i, mf-i: plural invariable
    • m-p, f-p, mf-p: pluralia tantum, forma plural amb valor també de singular
    • m-s, f-s, mf-s: només en singular, o normalment en singular si també té el paràmetre p=.
    • m-?, f-?, mf-?: sense plural conegut.
  • p= (opcional): plural, si és diferent al generat, no regular o irregular no previst. És incompatible amb el valor ? del primer paràmetre.
  • p2= (opcional): segon plural
  • f= (opcional): forma en femení, si existeix.
  • lema= (opcional): per mostrar un lema diferent.
  • cat= (opcional): categoria addicional a afegir
  • pagename= (opcional): per mostrar una pàgina diferent al títol, per exemple en demostracions o proves.

La plantilla va en una línia després de la secció de categoria lèxica i abans de les accepcions o en aquest cas la traducció.

El codi està desenvolupat amb Lua a Mòdul:gl-lema. Genera les etiquetes necessàries per a l'edició accelerada de formes flexionades.