Plantilla:gl-nom-forma

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca

gl-nom-forma ?

Template-info.svg Informació de la plantilla [mostra] [modifica]


Plantilla per a presentar el lema de formes flexionades de substantius en gallec, diferents del lema principal del paradigma que usa la plantilla {{gl-nom}}. Normalment serà pels plurals i per la forma femenina que remeten a l'entrada del lema principal.

El codi està fet amb Lua a Mòdul:gl-lema.

Únic paràmetre per indicar el tipus de forma:

f femení
mp masculí plural
fp femení plural
mfp gènere doble, en plural