Plantilla:en-forma-conj

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca

una forma verbal de terme

Template-info.svg Informació de la plantilla [mostra] [modifica]


Descripció[modifica]

Aquesta plantilla inclou el text de definició per les formes verbals en anglès i les categoritza.

Primer paràmetre:

  • "1": Primera persona del singular del present d'indicatiu (com am o was)
  • "3": Tercera persona del singular del present d'indicatiu (com is, goes, etc.)
  • "passat" o "pass": Verbs en passat (com went, bought, etc.)
  • "participi" o "part": Participis (com gone, fallen, etc.)
    • "paspar" o "pp": si passat = participi (com read, sit, etc.)
  • "gerundi" o "ger": Gerundis (com going, buying, etc.)

Segon paràmetre: infinitiu (sense to).

Sintaxi[modifica]

Per exemple:

{{en-forma-conj | 3| cross}}

Vegeu també[modifica]

Vegeu més exemples a Categoria:Formes verbals en anglès.