lata

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Castellà
[modifica]

  • Pronúncia:
Peninsular: /ˈla.ta/
Americà: alt /ˈla.t(a)/, baix /ˈla.ta/

Nom[modifica]

la·ta f. ‎(plural latas)

  1. llanda

Derivats[modifica]


Llatí
[modifica]

Adjectiu[modifica]

lātā

  1. ablatiu femení singular de lātus

lāta

  1. nominatiu femení singular de lātus
  2. nominatiu neutre plural de lātus
  3. vocatiu femení singular de lātus
  4. vocatiu neutre plural de lātus
  5. acusatiu neutre plural de lātus


Polonès
[modifica]

Nom[modifica]

lata

  1. nominatiu, acusatiu i vocatiu plural de rok

Nom[modifica]

lata

  1. genitiu singular de lato
  2. nominatiu, acusatiu i vocatiu plural de lato