agracien

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Català
[modifica]

  • Pronúncia(i): oriental /ə.ɣɾəˈsi.ən/, occidental /a.ɣɾaˈsi.en/
  • Rimes: -ien

Verb[modifica]

agracien

  1. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present d'indicatiu de agraciar
  2. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present de subjuntiu del verb agraciar
  3. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) de l'imperatiu del verb agraciar

Miscel·lània[modifica]