eixancarràsseu

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Català
[modifica]

  • Pronúncia:
Oriental: central /ə.ʃəŋ.kəˈra.səw/, balear /ə.ʃəŋ.cəˈra.səw/, /ə.ʃəŋ.kəˈra.səw/
Occidental: nord-occidental /ej.ʃaŋ.kaˈra.sew/, valencià /ej.ʃaŋ.kaˈra.sew/, /e.ʃaŋ.kaˈra.sew/

Verb[modifica]

ei·xan·car·ràs·seu

  1. segona persona del plural (vosaltres, vós) de l'imperfet de subjuntiu del verb eixancarrar
    [Vosaltres/vós] eixancarréssiu, eixancarrésseu, eixancarràsseu, eixancarràssiu o eixancarràreu.