calcifiquen

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Català
[modifica]

  • Pronúncia(i): oriental /kəɫ.siˈfi.kən/, occidental /kaɫ.siˈfi.ken/
  • Rimes: -iken

Verb[modifica]

calcifiquen

  1. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present d'indicatiu de calcificar
  2. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present de subjuntiu del verb calcificar
  3. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) de l'imperatiu del verb calcificar

Variants[modifica]

Miscel·lània[modifica]

  • Síl·labes: cal·ci·fi·quen (4)