moquen

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Català
[modifica]

  • Pronúncia(i): oriental /ˈmo.kən/, occidental /ˈmo.ken/
  • Rimes: -oken

Verb[modifica]

moquen

  1. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present d'indicatiu de mocar
  2. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present de subjuntiu del verb mocar
  3. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) de l'imperatiu del verb mocar

Miscel·lània[modifica]

  • Síl·labes: mo·quen (2)
  • Heterograma de 6 lletres (emnoqu)
  • Anagrama: noquem