menjaren

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Català
[modifica]

Verb[modifica]

men·ja·ren

  1. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del passat simple de menjar
    [Ells/elles/vostès] menjaren o van/varen menjar.
  2. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) de l'imperfet de subjuntiu del verb menjar
    Forma valenciana: [ells/elles/vostès] mengessin, mengessen, menjassen, menjassin o menjaren.

Sinònims[modifica]

  • minjaren, variant fonètica d'alguns parlars occidentals