maquen

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Català
[modifica]

  • Pronúncia(i): oriental /ˈma.kən/, occidental /ˈma.ken/
  • Rimes: -aken

Verb[modifica]

maquen

  1. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present d'indicatiu de macar
  2. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present de subjuntiu del verb macar
  3. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) de l'imperatiu del verb macar

Miscel·lània[modifica]

  • Síl·labes: ma·quen (2)
  • Heterograma de 6 lletres (aemnqu)
  • Anagrama: manque