invaliden

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Català
[modifica]

  • Pronúncia:
Oriental: central /im.bəˈɫi.ðən/, balear /iɱ.vəˈɫi.ðən/
Occidental: nord-occidental /im.baˈɫi.ðen/, valencià /iɱ.vaˈɫi.ðen/, /im.baˈɫi.ðen/

Verb[modifica]

in·va·li·den

  1. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present d'indicatiu de invalidar
  2. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present de subjuntiu del verb invalidar
  3. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) de l'imperatiu del verb invalidar