guaranís

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Català
[modifica]

Adjectiu[modifica]

gua·ra·nís inv. pl.

  1. forma plural de guaraní

Nom[modifica]

gua·ra·nís m. f. pl.

  1. forma plural de guaraní


Castellà
[modifica]

  • Pronúncia:
Peninsular: septentrional /ɡwa.ɾaˈnis/, meridional /ɡwa.ɾaˈnih/
Americà: alt /ɡwa.ɾaˈnis/, baix /ɡwa.ɾaˈnih/, austral /ɡwa.ɾaˈnis/

Adjectiu[modifica]

gua·ra·nís inv. pl.

  1. forma plural de guaraní

Nom[modifica]

gua·ra·nís m. f. pl.

  1. forma plural de guaraní