erradiquen

De Viccionari
Salta a la navegació Salta a la cerca


Català
[modifica]

  • Pronúncia:
Oriental: central /ə.rəˈði.kən/, balear /ə.rəˈði.cən/, /ə.rəˈði.kən/
Occidental: /e.raˈði.ken/

Verb[modifica]

er·ra·di·quen

  1. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present d'indicatiu de erradicar
  2. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present de subjuntiu del verb erradicar
  3. (occidental, balear) tercera persona del plural (ells, elles, vostès) de l'imperatiu del verb erradicar